07. 06. 2008 - 4.Valašský pohár mládeže, Ratiboř, hasičská zbrojnice
- Propozice
- Výsledky
- Foto
- Reportáž
V sobotu 7. 6. pokračoval Valašský pohár již 4. závodem. Tentokrát se místem závodu stala Ratiboř, která se už několikrát objevila v minulých ročnících. Dle slov pořadatelů brzo ráno sprchlo, ale když se začali sjíždět závodníci, už se ukazovalo sluníčko a bylo pěkně teplo. To ale nevydrželo po celý den, po poledni se zatáhlo a když se na trať vydaly poslední kategorie (Muži I a Muži II), začalo pořádně pršet.

Pořadatelé vytyčili 3 tratě. Pro ty nejmenší to byl okruh dlouhý 500 m v prostoru startu a cíle. Pak střední okruh cca 1400 m a velký okruh cca 2400 m, ty už obsahovaly výjezdy a sjezdíky, terén byl rychlý a suchý (zpočátku :-)).

V 10.15 hod. bylo odstartováno, a to nejmenší chlapci, kteří měli před sebou 3 malé okruhy. Z nich nejrychlejší byl Lukáš Vrabec (Zašová), na 2. místě dojel Jiří Anděl (VSK Vsetín) a na 3. místě pak Max Hašek (Bag Bike). Holky přípravka 1 také zavodily na 3 malých okruzích. Tady zvítězila Sabina Popiolková (Ostrava) před Zuzanou Michaličkovou (CYS Žilina) a Patrícií Kmotorkovou (TJ Sokol Topožčany). Přípravka 2 chlapci i děvčata měli před sebou 5 malých okruhů. Mezi chlapci zvítězil Michael Vavřík (PLACY Team) před Tomášem Malíkem (Zašová) a Štefanem Michaličkou (CYS Žilina). Z děvčat byla nejrychlejší Eva Čecháková před Veronikou Hermanovou (PLACY Team) a Monikou Kučerovou (Valašské Meziříčí). Potom odstartovali předžáci a ve vlně za nimi předžačky. Všichni museli zdolat 2 střední okruhy. Z chlapců byl nejrychlejší Juraj Michalička (CYS Žilina), na 2. místě dojel Filip Musil (Edie team), na 3. místě pak Matůš Štoček (Snow Paradais Velká Rača). Nejrychlejší předžačkou se stala Petra Kozelská (BIKE 2000), za ní dojela Lucie Turpišová (Edie team) a 3. místo obsadila Diana Kolovratníková (BIKE PRO RACING). Na střední okruh se pak ještě vydali mladší žáci, s malým odstupem následováni mladšími žačkami a všichni museli zdolat 3 okruhy. Mezi chlapci ukázal svou převahu Matěj Průdek (BIKE 2000) před Václavem Prejdou (SK Jiří team) a Adamem Hořanským. Z děvčat byla nejrychlejší Barbora Průdková (BIKE 2000) před Kateřinou Samiecovou (TJ TŽ Třinec) a Nikolou Bajgerovou (BIKE 2000). Všechny další kategorie už závodily na velkém okruhu. Nejprve odstartovali starší žáci, ve vlně za nimi starší žačky. Po 3 okruzích zvítězil Martin Fusek (Edie team), na 2. místě dojel David Obdržálek (Cyklo MXM Hulín) a na 3. místě Filip Heczko (TJ TŽ Třinec). Mezi staršími žákyněmi zvítězila Barbora Machulková (Edie team), před Anetou Rezkovou (BIKE 2000) a Monikou Sedláčkovou (SKC Prostějov). Potom se na trať vydali junioři, odstupem za nimi kadeti a chvilku za nimi kadetky, juniorky a ženy. Mezi juniory zvítězil Robert Solanský (Hokor Rožnov) před Martinem Janíkem (TJ TŽ Třinec) a Josefem Lupíkem (SCOTT Scania team). V kategorii kadeti celou dobu vedl s náskokem Daniel Hula (TJ Sokol Topožčany), ale v předposledním okruhu měl defekt a i když si půjčil kolo od jedné z mladších závodnic a ze 4. místa se propracoval zpět na 1. místo, pořadatelé mu závod neuznali a diskvalifikovali ho. Vítězem v kategorii kadeti se pak stal Jozef Bebčák (CK Turzovka), 2. místo obsadil Petr Holzner (ELEM KCK Zlín) a 3. místo pak Jaromír Svačina (Cyklo MXM Hulín). Ve společné kategorii kadetky a juniorky se vítězkou stala Eva Svačinová (4EVER Cyklo Bulis) před Ivetou Janíkovou (TJ TŽ Třinec) a Michaelou Sikorovou (TJ TŽ Třinec). V kategorii ženy zvítězila Lucie Javorová (CT Hvozdná) před Barborou Muchovou. Poslední dvě kategorie, které se vydaly na trať byli Muži I a Muži II. Ti svůj závod absolvovali za mohutného lijáku. V kategorii Muži I zvítězil Nikola Ivanov před Michalem Rodryčem (oba Baník Ostrava) a Karlem Videckým (Max Cursor).