19. 04. 2008 - 2.MTB Grand Prix Euroregionu SILESIA, Orlová, městský park
- Propozice
- Foto
- Reportáž
19.4.2008 se konaly MTB závody v Orlové. Počasí se moc nepovedlo, vypadalo, že každou chvíli zaprší,ale nakonec se to obešlo bez většího deště. I když dle pořadatelů prý byl ráno pořádný liják. Start byl jako tradičně na parkovišti u minigolfu. Trať vedla městským parkem v Orlové, takže zde byly jak dlažební kostky, tak lesní cesty. Na dlažedních kostkách to po ranním dešti pěkně klouzalo, takže přechod na dlažební kostky z terénu byl dost drsný. Bylo i pár pádů, ale naštěstí bez zranění. Ráno nejdříve proběhly závody orlovských a okolních škol. V 11:30 přišel na řadu druhý závod poháru MTB Grand Prix Euroregionu SILESIA 2008. Pro všechny kategorie byl přichystán stejný okruh o délce 1,7 km, který obsahoval i slušné výjezdy a sjezdy. Sešla se tu i mezinárodní konkurence z Polska a Slovenska. Nejprve se postavili na start předžáci, předžačky, mladší žáci, mladší žákyně a starší žačky. V kategorii předžáků v závodě na 1 okruh zvítězil Matěj Ptačník (CO St. Město u Bruntálu), na 2 místě dojel Karol Skiba (Progres Rybnik) a na 3.místě Štefan Michalička (CYS Žilina). Z předžákyní (také 1 okruh) na 1. místě dojela Lucia Michaličková (CYS Žilina) a na 2. místě pak Weronika Leńczowska (Iskra Glogoczów). Mladší žáci jeli 3 okruhy a nejrychlejší byl Juraj Michalička (CYS Žilina), na 2. místě pak Mateusz Czupryński (Nereg Wodzislaw) a na 3. místě Dawid Suder (Iskra Glogoczów). V kategorii mladší žákyně (3 okruhy) zvítězila Lenka Krzyžanková, 2. místo obsadila Kateřina Samiecová (obě TJ TŽ Třinec), 3. místo pak Justyna Tylek (Iskra Glogoczów). Mezi staršími žákyněmi (3 okruhy) byla nejrychlejší Aneta Rezková (BIKE 2000), na 2. místě dojela Karolina Przebinda a na 3. místě Iwona Bednarczyk (obě Iskra Glogoczów). Další start patřil kategoriím starší žáci, kadeti, kadetky, juniorky a ženy. V kategorii starší žáci v závodě na 4 okruhy zvítězil Filip Heczko (TJ TŽ Třinec) před Tomášem Stolaříkem (SK Jiří team) a Lukaszem Skalkou (Iskra Glogoczów), který těsně před cílem přespurtoval Petra Šebestu (BIKE 2000), takže na něj zbyla jen nepopulární brambora. Mezi kadety (7 okruhů) byl nejrychlejší David Kovařík, na 2. místě Jakub Jurák a na 3. místě Adam Kožušník (všichni Max Bike Orlová). Tady se umístil na 7. místě Dominik Rezek (BIKE 2000), kterého zradila přehazovačka a všechny kopce musel z poloviny vybíhat. Mezi kadetkami zvítězila Lenka Jaklová (SK Jiří team) před Michaelou Sikorovou (TJ TŽ Třinec) a Iwonou Bajer (Iskra Glogoczów). Mezi ženami byla nejrychlejší polská závodnice Ilona Cieslar (Twomark cannondale) před Alenou Lagovou (SK Šafrata Bohumín). I juniorky měly své zastoupení. Tady se na 1. místě umístila Katrin Gnojková (SK Šafrata Bohumín). A je tady další start, tentokrát společný pro kategorie junioři a masters. Ti se sešli také ve slušném počtu a také s mezinárodní konkurencí. Hned po startu se do čela závodu probojoval Milan Svoboda (Scott Scania team Kolín), ale v dalším kole si již vyměnil místo s juniorem z oddílu Maxbike Orlová. Další výsledky tedy doplním v nejbližší době a zatím se mrkněte na nějaké fotky k těmto závodům.