22. 06. 2008 - TT ZON Polsko, pro žáky a dorost, Szczecinek
- Propozice
- Výsledky
- Reportáž

Ve dnech 20. - 23.6.08 se reprezentanti v kategoriích starších žáků a dorostu zúčastnili Závodu Olympijských nadějí v polském Szczecinku. Nominace na ZON byly tyto: v kategorii starších žáků Jindra Dáňa, Jakub Josef a Michal Kukrle, z žákyň Aneta Grabmüllerová, Kristýna Kaniščevová a Lucka Materová, dorostenci - Kuba Kršňák, Roman Kaniščev, Tomáš Kabrhel, Lukáš Kočař a Martin Debnar a z dorostenek Zuzka Vlčková, Terka Durdiaková a Verča Lauberová. Jako doprovod s námi jeli Zdeněk Kabrhel, Roman Kaniščev a Milan Kulman.

Do Szczecinku jsme jeli už v pátek ráno, kdy nás autobus nabíral v Brně, v Litomyšli a Hradci Králové. Cesta byla daleká, a tak jsme na místo dorazili až před desátou. Nicméně večeři jsme měli objednanou, takže nás autobus odvezl ještě na internát, kde jsme měli jídlo zajištěné po celou dobu. Po cestě jsme byli docela unavení, tak jsme kola nechali ve vleku a šli se ubytovat. Na pokojích jsme objevili televize, a tak jsme ještě stihli konec utkání Chorvatsko - Turecko :) Další den nás nechali vyspat, tak jsme jeli na snídani až trochu později. Pak jsme si dali do kupy kola a ještě jsme využili čas k odpočinku. Po obědě šli trenéři zjistit, kudy vede trať, takže jsme si ji pak jeli projet autobusem. Vrátili jsme se na pokoje a pak jsme vyrazili na kolo, abychom si ještě mohli projet trať a trochu se rozběhat.

Taky jsme se podívali, kde se bude plavat. Plavalo se v obrovském jezeře a protože foukalo, tvořily se vlny. Plavání bylo na tomto závodě hodně důležité, protože trať kola vedla městem a byla celá po rovině, takže žádné dojíždění do kopců nebylo možné. Běh vedl kousek kolem jezera a pak po silnici přes náměstí. Večer jsme jeli na večeři a protože už jsme k závodu vše věděli, mohli jsme pak jít spát. Ráno už jsme jeli na snídani na kole a pak na místo závodu, které bylo od internátu kousek. Dostali jsme igelitky se startovními čísly, čepicemi na plavání atd. a šli jsme se rozcvičovat.

První start byl start starších žáků a žákyň, kterých bylo celkem 53. Jelo se na objemech: 0,4 - 13 - 2,5 km a startovalo se přesně ve 12 hodin. Plavecká část byla dlouhá 400 metrů a protože pořád foukalo, byly stále vlny. Voda měla něco málo přes 18°, takže většina plavala v neoprénech. Do první skupiny mezi žákyněmi se dostala Aneta a Týna, které si skoro celou cyklistickou část odtáhly samy, protože Maďarky moc nechtěly střídat. Jindra Dáňa měl taky skvěle rozjetý závod, ale bohužel na kole spadl, takže se dostal až do další skupiny, kde byla i Lucka Materová. Na běhu ale byly Maďarky výrazně lepší, a to ve všech kategoriích.

Konečné pořadí reprezentantů: starší žákyně - 4. místo - Aneta Grabmüllerová, 5. Kristýna Kaniščevová, 6. Lucie Materová, jako tým se ČR umístila 2.! Starší žáci: na 6. místě Michal Kukrle, 12. Jindra Dáňa a 19. Kuba Josef. Jako tým byla ČR 3.

V jednu hodinu startovaly dorostenky a juniorky na objemech 0,6 - 17 - 3,2. Závod si dobře rozjela Zuzka Vlčková, která se i na kole držela v přední skupině. V běhu byly Maďarky opět rychlejší, ale i přesto se Zuzka umístila na 4. místě! Na 7. místě Terka Durdiaková a 9. Verča Lauberová. Jako tým zajela děvčata na 3. místě.

Posledním startem byl start dorostenců a juniorů. Po 600 metrech plavání vylezli hoši hned za 1. závodníkem! Na kole se utvořily dva velké balíky, které se ale na rovinaté trati sjely v jeden. Do dalších kol se přejíždělo přes kruháč, kde se pádu nevyhnul Roman Kaniščev, ale v závodě pokračoval. Na běžeckou část se jako 1. z českých reprezentantů vydal Martin, pak Kuba, Lukáš a kousek za nimi Roman a Tomáš. V běhu předvedl skvělý výkon Martin Debnar, kterému 3. místo v kategorii dorostenců uniklo o 5 vteřin! Na krásném 5. místě skončil Kuba Kršňák, jako 7. Lukáš Kočař, 13. Roman Kaniščev a 15. Tomáš Kabrhel. Jako tým skončili kluci druzí!

Ve 4 hodiny nás čekalo vyhlášení. Vyhlašovalo se až do 6. místa, takže naše české červené dresy šly vidět při každém vyhlášení :) Při vyhlašování družstev byli 1. většinou Maďaři, stejně jako v jednotlivcích, ČR jako tým byla tedy dvakrát 2. a dvakrát 3. Večer jsme se už na pokoje nevraceli, sbalili jsme věci, ještě jsme měli večeři a asi kolem osmé jsme vyjeli. Tentokrát trvala cesta výrazně kratší dobu, takže v Hradci jsme byli asi o půl páté ráno. Dále jsme jeli přes Pardubice, kde vystoupili Zuzka s Kubou, pak Litomyšl, Brno a Aneta s Martinem jeli busem až do Žďáru.

Mně osobně se závod hodně líbil, trať byla dobrá, kolo mohlo být více do kopce, doprovod se o nás staral dobře a myslím, že česká výprava dopadla skvěle. Jen škoda těch 4. míst - Martin o 5 sekund a Aneta o 15.