Poslední závody

17. 10. 2008 - Bike kemp s Jánem Svoradou, Beskydy
- Foto
- Reportáž
O tomto víkendu (17.-19.10.2008) proběhla na Horní Bečvě akce \\\"O kolech s Jánem Svoradou\\\" s cílem přiblížit mladým cyklistům a cyklistkám fungování profesionálního týmu horských kol. Na základě výsledků v sezóně 2008 bylo vybráno 20 závodníků z mládežnických kategorií (kategorie žáci, žákyně, kadeti, kadetky). Ze severomoraváků se akce zúčastnili: Filip Heczko (TJ TŽ Třinec), Milan Damek (Sportful cenytisku.cz) a Aneta Rezková (BIKE 2000).
Všichni pozvaní se sešli v pátek 17.10. mezi 16. a 17. hodinou v hotelu Duo na Horní Bečvě a poté, co se ubytovali, se seznámili s programem, který pro ně byl připraven. Byly to různé besedy s bývalými i současnými úspěšnými závodníky, s odborníky v oblasti výživy, regenerace a sportovní přípravy. S mladými závodníky tu víkend totiž trávili závodníci Merida Biking Teamu v čele s Jánem Svoradou: Milan Spěšný, Jiří Friedl, Jan Jobánek, Lukáš Vlach, přijela i Tereza Huříková se svým přítelem, dále Pavel Padrnos. Měl se objevit i Roman Kreuziger, ale z důvodu účasti na závodech nedorazil.

V sobotu všichni mladí závodníci spolu s profíky absolvovali \\\"výjižďku\\\" na bajkách, na Pustevny, Radegast, Martinák, dali takovou třicítku v kopcích. Cestou potkala smůla Jirku Friedla, když měl při sjezdu pád a zlomil si prst. Odpoledne pak byl bazén s mořskou vodou a následovaly další zajímavé přednášky a promítání záběrů ze závodů Světového poháru.

Na neděli byl pro všechny připraven závod XC štafet. Trať vedla prakticky kolem hotelu, ale byla technická s výjezdy, sjezdy i schody tu byly. Nejdříve si všichni celou trať projeli tréninkově za doprovodu Milana Spěšného, který jim poradil techniku při všech záludných místech na trati. Vše slovem i hudbou doprovázel komentátor. Poté všichni závodníci absolvovali 1 okruh jako časovku s půlminutovými odstupy, aby pak podle času mohli být rozděleni do pěti štafet. Kapitány štafet byli: Milan Spěšný, Ján Svorada, Jan Jobánek, Pavel Padrnos a Lukáš Vlach a každý z nich \\\"nafasoval\\\" po čtyřech závodnících. A bylo odstartováno, všichni bojovali jako lvi :-) Pak ještě oběd a všichni se rozjeli do svých domovů. Byla to opravdu skvělá akce a mladí závoďáci si odvezli kromě památkového dresu a upomínkových předmětů i spoustu zážitků.