08. 05. 2009 - 2. Valašský pohár mládeže, Valašské Klobouky
- Propozice
- Foto
- Reportáž

Druhý květnový svátek 8.5.2009 proběhl další závod Valašského poháru. Místem konání bylo městečko Valašské Klobouky, kde už se závod konal v minulosti několikrát. Počasí bylo skoro letní, na sluníčku bylo pěkně teplo. Pořadatelé vytyčili tři okruhy. Malý okruh měřil 600 metrů, střední 2500 metrů a velký okruh 3200 metrů. Start byl na náměstí, přes které závodníci projížděli v každém kole a pak se dostali do terénu, kde museli zdolat táhlý kopec, sjezdy i prudký výjezd. Malý okruh vedl jen kolem náměstí. Do Valašských Klobouků přijelo i hodně slovenských závodníků.

V 10.15 hod. bylo odstartováno. Nejdříve se na trať vydali chlapci přípravka 1 a poté, co zdolali dva malé okruhy, byl znám vítěz. Stal se jím Vít Kejhar (AL Rožnov). Děvčata z kategorie přípravka 1 si zazávodila také na dvou malých okruzích a nejrychlejší byla Niki Joannidy (Bag Bike). Chlapci přípravka 2 se museli vypořádat s pěti malými okruhy a vítězem se stal Bruno Stoček (BIKE 2000). Přípravka 2 děvčata jely také pět okruhů a na 1. místě se umístila Lucie Schlosserová (Edie team).

Pak se závodilo na středním okruhu, kam se jako první vydali předžáci následováni ve vlně předžákyněmi. Ti všichni museli projet dva okruhy. Z chlapců byl nejrychlejší Kryštof Solař (BIKE PRO RACING), mezi děvčaty zvítězila Barbora Nováková (BIKE PRO RACING).

Následovalo zpestření závodního dne, a sice exhibice jízdy na jednokolce.

Pak se zase všichni vrátili k závodění , a to už na velkém okruhu. Nejdříve odstartovali starší žáci a za nimi ve vlně starší žačky. Kluci absolvovali 4 okruhy a děvčata o jeden méně. Mezi chlapci zvítězil Martin Fusek (4ever Cyklobulis) a vítězkou mezi děvčaty se stala Aneta Rezková (SK Maxbike Orlová).

Dále se na start postavili junioři, ve vlně za nimi kadeti a chvilku za nimi kadetky, juniorky a ženy. Kadeti měli před sebou pět okruhů a vítězem se stal Milan Doležal (TJ Favorit Brno). Kadetky, juniorky i ženy museli zdolat čtyři okruhy. Ve společné kategorii kadetky a juniorky zvítězila Barbora Machulková (4ever Cyklobulis) a mezi ženami byla nejrychlejší Soňa Jurková (TJ Baník Ostrava). Junioři odjeli 7 kol a cílovou pásku nejdříve proťal Milan Svoboda (Scott Scania team).

Posledním startem celého dne byl závod mužů. Ti mladší - muži 1 odstartovali jako první a chvilku za nimi se vydali na trať muži 2. Několik závodníků postihly defekty, které trochu zamíchaly pořadím, takže nakonec si pro 1. místo dojel Tomáš Satinský (Scott Scania team).