Přihlášení

Jméno:
Heslo: 

Nejbližší závody

Poslední závody

01. 08. 2009 - Moravskoslezský pohár v triatlonu, Ostrava
- Výsledky
- Reportáž
Moravskoslezský pohár v triatlonu pro rok 2009 je po sobotním závodě v Rýmařově minulostí.
Na pěti samostatných závodech se sešlo více než 250 závodníků od prvních startů nejmladších šestiletých benjamínků, přes špičkové sportovní výkony triatlonistů v nejlepších létech, až po ostřílené matadory veteránských kategorií a samostatný přírodní úkaz jménem Dědek Beskydský, před jehož elánem a výkony hluboce smekám.
Celkové výsledky poháru jsou sečteny podle rozpisu poháru. Hodnocení jsou závodníci, kteří absolvovali minimálně dva hodnocené starty a do poháru byly započteny maximálně čtyři nejlepší výsledky. A jak se dopadlo ?

Žákovské kategorie se staly trofejí Triatlonového klubu Ostrava, který obsadil prvá dvě místa v chlapeckých i dívčích kategoriích. Celkovým vítězem žáků je Martin Melichárek - tři vítězství a Jana Macháčová, tři starty - tři vítězství.
Dorostenecké kategorie už byly poznamenány menší účastí. Vítězem v dorostencích se stal Tomáš Sosna (SK Jiří Team) a Lucka Materová (InSportLine),ta s plným počtem bodů ze čtyř závodů.
V juniorech zvítězil Vojta Krusberský (TK Ostrava), juniorky bohužel nestartovaly v žádném závodě. V kategoriích dorostenců a juniorů startovalo celkově 20 závodníků, bohužel jen 7 mělo více startů pro hodnocení do poháru. U děvčat je situace kalamitní, čtyři starty Lucky Materové a dva Anežky Novákové jsou pro celý MSK naprostá mizérie.

V ženách se konaly dvě kategorie - do 40-ti let zvítězila Alena Konečná (CK Konečný), nad 40 - Hanka Materová. V ženách se účastnilo 17 závodnic,bohužel většina jednou a never more.
Muži 20 - 39let - elitní kategorie.
Zaznamenal jsem výhrady, proč ne po deseti létech jako v ostatních věkových kategoriích. Odpovědi je věk nejlépe umístěných závodníků- dvacetiletý Tomáš a 36-ti letý :) Šela. Určitě oba patří mezi elitu, tak proč tuto kategorii trhat?
Popořadě: Vítězem Tomáš Matera (InSportLine), po loňském roce favorit, čtyři triatlony - čtyři vítězství. Druhé místo Martin Navařík, třetí místo Aleš Šela Velička, (oba X-air). Skvělý výkon v závodech podal čtvrtý Petr Kopřiva (InSpotLine), tři závody,tři druhá místa.
Kategorie nad 40 vítěz Radek Roubalík (Tri klub Loštice), absolvoval skoro vše, stejně jako Pavel Hurník (HO F_M) a Jurgen Thiez (Bike 2000), dlouholetí účastnící všech závodů poháru.
Muži nad 50 - vítězem je Zdeněk Žarlok (SK Jiří Team) před Jerzy Sufranowiczem (Dabrowa) a Rosťou (jmenovcem) Puščiznou (Havířov). Škoda, že více startů neměli Mirek Káňa nebo Pavel Podešva.

Takže, díky všem, kteří závody uspořádali - je to dřina,málokdo to ocení, díky sponzorům, kteří umožnili pořádaní poháru, jmenovitě Moravskoslezský kraj, Český svaz triatlonu, Moravskoslezský svaz triatlonu, Oborová zdravotní pojišťovna, díky sponzorům jednotlivých závodů a za rok na stejném místě ve stejnou dobu :)
Rosťa Matera.

Závod byl podpořen dotací Moravskoslezského kraje.

Partneři:Beskydy-Visalaje,ubytování


Dotazy a připomínky prosím pište na adresu webmastera. Webmaster: Tomáš Matera