Poslední závody

01. 05. 2006 - 1.Valašský pohár MTB, Valašské Meziříčí
- Foto
- Reportáž
A už je tady 1. květen a to znamená již tradičně 1. závod Valašského poháru. Letos se jede jubilejní ročník, Valašský pohár už má neuvěřitelných 10 let. První závod se tedy konal tento pátek a místem startu bylo Valašské Meziříčí - Hrachovec. Tady se Valašský pohár ještě nejel, šlo o premiéru, uvidíme, jestli se tu sejdeme i příští rok.

Počasí vyšlo skvělé, sluníčko se na nás smálo od rána, nebýt větru, bylo by počasí ideální. Pořadatelé vytyčili 3 okruhy - malý, střední a velký. Ten nejmenší byl 500metrový v prostoru startu a cíle. Střední okruh měřil 1300 m a velký 2200 m a oba vedly do lesa a závodníci museli zdolat výjezdy i prudký dlouhý sjezd. Pro všechny 3 okruhy byl zpestřením průjezd nákladním vozem. Sešlo se tu velké množství nejen českých závodníků, ale na startu jsme mohli vidět i závodníky ze Slovenska a to skoro ve všech kategoriích.

V 10.15 bylo odstartováno. Nejdříve závodili nejmladší kategorie holek i kluků. Postupně přípravka 1 chlapci, pak stejně stará děvčata, potom přípravka 2 chlapci a posledním závodem na malém okruhu byl závod děvčat kategorie přípravka 2. Všichni se s okruhem statečně poprali.

Na střední okruh se nejprve vydali předžáci a za nimi ve vlně předžákyně. Všechny čekal závod na 2 okruhy. Po nich odstartovali mladší žáci a chvilku po nich mladší žákyně, kteří si to spolu rozdali na třech okruzích. Z mladších žáků byl nejrychlejší Matěj Průdek (BIKE 2000), v mladších žákyních zvítězila Nikola Bajgerová (BIKE 2000).

Na trať velkého okruhu se vydali nejdříve starší žáci následováni ve vlně staršími žákyněmi a všechny čekaly tři okruhy. Do cíle jako první dorazil Martin Fusek (4ever Cyklobulis), z děvčat byla nejrychlejší Aneta Rezková (SK Maxbike Orlová).

Dalším startem byl start juniorů, kadetů, kadetek a juniorek a žen. Ti všichni se vydali na trať postupně ve vlnách. Nejlepším juniorem se stal Dan Hůla (TJ Sokol Topožčany), v kadetech zvítězil Ondra Žniva (Scott Scania team Kolín), ve společné kategorii kadetky a juniorky si zlato odvezla Bára Machulková (4ever Cyklobulis) a nejlepší ženou se stala Lenka Ochmanová (Max Cursor).

Jako poslední se vydali na trať Muži 1 a Muži 2. Tady hned od startu jezdili na špici Nikola Ivanov (Baník Ostrava) a Martin Haman (Superior), kteří se spolu neustále střídali na 1. a 2. místě. Nakonec se jako lepší ukázal Nikola Ivanov, který si suverénně dojel pro zlato.