Poslední závody

17. 02. 2018 - Noční stopa Valachy, Velké Karlovice
- Web
- Reportáž
Noční stopu Valachy na poslední chvíli zachránilo počasí, vyhrál Jan Kváš VELKÉ KARLOVICE – Přes dvě stě dospělých a k tomu 115 dětí se zapojilo do závodu Noční stopa Valachy, který se konal v sobotu 17. února u hotelu Galik ve Velkých Karlovicích. Vítězem závodu, jímž současně odstartoval již 6. ročník seriálu VALACHY TOUR, se stal Jan Kváš, jeden z favoritů, který je držitelem bronzové medaile z loňského roku. Třináct kilometrů dlouhou trať zajel v čase 39:10 minut. Loňský vítěz Martin Holiš obsadil druhé místo. Třetí byl Radim Srnský. Mezi ženami bodovala na prvním místě Lucka Krupová, následovaná Monikou Kučerovou a Aničkou Selníkovou. Noční stopa Valachy je mezi jinými běžkařskými závody ojedinělá tím, že se koná za tmy, což jí dodává neobyčejnou atmosféru. Sportovci si trasu vedenou karlovickým údolím Léskové osvětlují čelovkami, což je také atraktivním zážitkem pro přihlížející diváky. Letos přitom měla Noční stopa Valachy "na mále" kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám. Dokonce se zvažoval přesun na jiné místo, v týdnu před akcí ale ve Velkých Karlovicích ještě nasněžilo, co podmínky výrazně vylepšilo. Pořadatelé oproti minulým ročníkům pouze trasu zkrátili o zhruba dvoukilometrový lesní úsek, v němž sněhovou vrstvu narušila těžba dřeva. „Díky této úpravě byla letos trasa oproti loňsku více rovinatá a tím pádem nikoli jednodušší, ale právě naopak těžší. Neměli jsme tam místo, kde by si člověk mohl ve sjezdu odpočinout. Závod to byl těžký, ale pěkný. Co mi pomohlo k vítězství? Letos poprvé jezdím za rodinný tým, připravuje mě táta a myslím, že se nám to spolu daří. Určitě mi pomohlo i to, že mi výborně připravil lyže,“ pochvaloval si vítězný Jan Kváš. Součástí Noční stopy Valachy byly tradičně i závody dětí, které se konaly ještě před setměním. Nejmenší děti do 6 let závodily v běhu, starší děti se utkaly v závodu na běžkách s intervalovým startem stejně jako dospělí. Následující akcí seriálu VALACHY TOUR bude v sobotu 5. května VALACHY DUATLON. I ten se těší velké oblibě, dokonce byl zapsán do české knihy rekordů jako největší veřejný duatlon v České republice. www.valachytour.cz Výsledky Noční stopy Valachy Muži 1. Jan Kváš - BH ski team Frýdlant nad Ostravicí - 0:39:10 2. Martin Holiš Česká Spořitelna – Accolade - 0:41:38 3. Radim Srnský- Lyžařský oddíl Žďár nad Sázavou - 0:44:29 Ženy 1.Lucka Krupová - 0:58:31.2 2.Monika Kučerová - 0:58:36 3.Anička Selníková - EXTREMSPORTCLUB SELNIK - 0:59:48.0