15. 06. 2008 - 4.ČP_TT_triatlon, Jablonec
- Propozice
- Výsledky
- Reportáž

Závod začínal kategoriemi žáků a dorostenců, prezentace na tyto závody se uzavírala po deváté hodině, což pro nás ostravské znamenalo výjezd o půl páté ráno. Na startu mladších žáků se prezentovalo 12 chlapců a děvčat, z žáků zvítězil Lukáš Kinc a z děvčat Nikola Červenková, oba E.ON Triathlon Team, tento oddíl obsadil prvních šest míst absolutního pořadí (tři chlapci, tři dívky), byla jich plná bedna:)
U starších žáků a dorostu se v během závodu zvrtlo počasí a začalo poměrně silně pršet, což někteří závodnici odnesli pádem na mokrém asfaltu. Tomuto se nevyhnula ani Kristýna Kaniščevová, která po pádu musela odstoupit z průběžně druhého místa.
Kategorii starších žáku vyhrál Michal Kukrle (TRI KLUB Loštice) a pěkným výkonem Aneta Grabmüllerová (B&H Triatlon Č.B.)
U dorostenců zvítězil Lukáš Kočař (Ekol elite TT team) a Zuzka Vlčková (TT MIP Polička)

Hlavní závod juniorů a dospělých a K23, který byl současně mistrovstvím ČR ve sprinttriatlonu (D+K23) začal po 13 hod. Opět se počasí pokazilo a trať cyklistické části, která byla vedena městem po široké silnici a která lehce vyschla po předchozím dešti, začala moknout. Pasti na cyklisty se staly bílé plochy přechodů pro chodce, což i dospěláci odnesli silničními lišeji na hýždích.
V úvodu cyklistiky se na čele sjela skupina dobrých plavců, kde nechyběl téměř nikdo z české elity: Krňávek, Šimko, Švarc, Čelůstka, Kubínek, ale opět i junior Šlajs, druhý po plavání.
Na nejistém asfaltu se ale balíky rozdělily, takže výsledným pořadím zamíchal i závěrečný pětikilometrový běh. V něm uhájil první pozici a mistrem ČR se stal Martin Krňávek (Ekol elite TT team) před dobře běžícím Přemkem Švarcem (TTK SLAVIA VŠ Plzeň ) a Pavlem Šimkem (opět Ekol elite TT team). V ženách si suverénně počínala Radka Vodičková (Ekol elite TT team), která byla nejlepší ve všech disciplínách výrazně porazila druhou závodnici Ewu Bugdol (PL) a jabloneckou Jitku Šimákovou.

Z Ostravaku a okolí se v kategorii starších žákyň umístila druhá Lucka Materová a čtvrtá Alena Paliderová, v dorostencích 23. Jan Palider (všichni SK Jiří Team Ostrava), v juniorech třetí Martin John a osmý Tomáš Matera ( oba InSPORTLine Lipník n.B.), M24-29 Petr Kopřiva (InSPORTLine Lipník n.B.)