- Propozice
- Výsledky
- Foto
- Reportáž
p> V neděli 29.6 pořádal SK Jiří Team Ostrava a MS triatlonový svaz na hlučínské štěrkovně už 10. ročník TT závodu AutoCont - velká cena Ostravy. Závod byl pro kategorie starších žáků a dorostu současně závodem ČP v triatlonu.

Nedělní závod měl poprvé obrácený gard, nejdříve startovaly kategorie na velkém cyklistickém okruhu, a to od dorostu výše. Na startu se sešlo 70 závodníků (dorost 28 a Open 42), z toho 12 žen (dorostenky 5, juniorky a ženy 7). Jelikož regule neumožňují současný start, byl v 10.50 odstartován závod dorostu, o dvě minuty později se do vody zanořily dorostenky a v 11:05 přišly na start ostatní kategorie. Z dorostenců byl po plavecké části nejrychlejší Tomáš Kabrhel s malým odstupem následován Romanem Kaniščevem.

Po startu si svůj letošní příděl smůly opět vybral Roman Kaniščěv, který se díky technickým problémům s kolem po startu zdržel několik minut.
Cyklistická trať tohoto závodu je tradičně velmi obtížná, po dvoukilometrovém rozjezdu okolo štěrkovny trať stoupá děhylovským kopcem, který vrcholí asi třistametrovým úsekem, který je hodněprocentní a bere v úvodu opravdu hodně sil. Dále na trati čekají dvě stoupání a dva sjezdy, kde je namístě opatrnost.
Kopcovitý profil nedovolil vytvoření objemných balíků a do cíle cyklistické části dojížděli závodníci spíše jednotlivě. V běžecké trati, která vedla areálem přírodního koupaliště, potvrdil v dorostencích svůj náskok z cyklistiky Jakub Kršńák a se zřetelným náskokem doběhl jako vedoucí závodník do cíle.
V dorostenkách potvrdila svou formu předchozích závodů Tereza Durdiaková a zvítězila před druhou Veronikou Lauberovou.

S odstupem, který přibližně odpovídal handicapu plavání dojeli do cíle i ostatní kategorie. V nich nejrychlejším byl slovenský junior Martin Matušek, který o 90 sekund porazil prvního z mužů Petra Kopřivu a o 3 minuty třetího Lukáše Krpce.
Na čtvrté místo se po tradičně dobrém běhu propracoval Aleš Velička.
Z žen patří absolutoriu Tamara Stonová, která excelovala v plavecké části a svůj náskok udržela do cíle před Lucií Vaverovou a Kateřinou Kotasovou.

Odpolední část patřila závodům žactva, kteří měli cyklistiku redukovanou na uzavřený okruh v okolí štěrkovny.
Vložený závod benjamínku vyhrál Jan Dokulila z dívek Kamila Šromotová. Závod mladšího žactva bohužel musel startovat odděleně od kategorie starší, která je již součásti ČP. Z pěti účastníku byl nejrychlejší Lukáš Červenka a v dívkách Červenková Nikola.
Závod starších žáků byl v úvodu poznamenán problémem, kdy první ze závodníku naplaval na nesprávnou bóji, po opraveném startu, na kterém se shodli jak závodníci, tak rozhodčí a pořadatelé byl v plaváni nejrychlejší Jindřich Dáňa následován Kristýnou Kaniščěvovou.
V cyklistice, která se jela ve čtyřech okruzích částečně v areálu koupaliště a byla divácky velmi atraktivní se na čele sjeli Kukrle a Hloušek, z nichž první jmenovaný Michael Kukrle zvítězil po dobrém běhu o minutu před Janem Hlouškem (NOVÝ VĚK TRIATLONU). V žákyních mohli diváci sledovat snahu Lucku Materové, druhé po plavání, jak se snaží sjet vedoucí závodníci Kristýnu Kaniščevovou. V závěru stíhaci jízdy pak Lucka Kristýnu předjela a stihla se i přezout před příjezdem Týny do běžeckého, na prvním okruhu ji ale lépe běžící Kristýna předstihla a toto pořadí vydrželo do cíle závodu.

Závěrem bych chtěl poděkovat jak sponzorům, především společnosti New Balance, generálnímu sponzoru ČP v triatlonu, společnosti AutoCont CZ, jednomu z největších dodavatelů výpočetních techniky a řešení informačních systémů v ČR, společnosti Dobré stavby, s.r.o., Oborové ZP a Moravskoslezskému kraji za podporu konání závodů, členům sportovního klubu JiříTeam Ostrava, a všem rodičům , fandům a dobrovolným pořadatelům za přípravu a skvělý průběh závodů. Zvláštní poděkování Hance, která to vše dobře ukočírovala :)