- Propozice
- Výsledky
- Foto
- Reportáž
Druhý květnový svátek 8.5. 2008 se konal 2. závod Českého poháru. Místem závodu se tentokrát staly Teplice, se startem a cílem na úpatí hory Doubravka. Pořadatelé z teamu FAKTOR BIKE TEAM TEPLICE měli již naplánovanou trať, ale na poslední chvíli přišel zákaz z úřadu a tak museli trať přestavět. Nakonec se jel tedy okruh o délce asi 4100 m a se stoupáním až na samý vrchol hory Doubravky a s prudkým sjezdem až do prostoru startu a cíle. Pro žáky a kadetky byla trať zkrácena o poslední část výjezdu. Stejně jako na první závod Českého poháru, tak i do Teplic se sjela mezinárodní konkurence. Nechyběly zde teamy z Ruska, Ukrajiny, Polska, Slovenska, Itálie i Rakouska.

Start 1.kategorie byl určen na 9. hodinu ranní.Na trať na 3 zkrácené okruhy vyrazili žáci, následováni ve vlně kadetkami (taky 3 zkrácené okruhy) a minutu po nich vyrazili žákyně (2 zkrácené okruhy). Z žáků byl nejrychlejší Daniel Lukeš (AUTHOR TEAM STUPNO). Ze Severní Moravy pak dorazil Tomáš Jakl (SK JIŘÍ TEAM) na 13. místě, Filip Hezcko (TJ TŽ TŘINEC) na 19. místě a Petr Šebesta (BIKE 2000) na 24.místě. V kategorii žákyně zvítězila Markéta Drahovzalová (BIKE CLUB KUTNÁ HORA). Tady za Severní Moravu závodila Aneta Rezková (BIKE 2000), která se umístila na 8. místě. Závod kadetek překvapivě ovládla Karolína Kalašová (SCOTT SCANIA TEAM KOLÍN), která tentokrát nedala Dagmar Labákové (DUKLA PRAHA) šanci na vítězství. Ze severomoravaček se umístila Kristýna Ochmanová (SK JIŘÍ TEAM OSTRAVA) na 12. místě, Michaela Sikorová (TJ TŽ TŘINEC) na 14. místě a Lenka Jaklová (SK JIŘÍ TEAM) na 16. místě.

V 10 hod. se na start postavily kategorie muži OPEN a MASTERS. Mezi muži OPEN byl nejrychlejší Milan Šustek (BLANSKO). V kategorii MASTERS zvítězil Petr Sulzbacher (ROCKMACHINE CYKLOMAX) před Tomášem Veselým (4EVER CYKLOBULIS), na 7. místě dojel Martin Šíma (MAX CURSOR).

V 11:45 byl odstartován závod žen a juniorek. Za nimi s odstupem vyjeli na trať kadeti v hojném počtu 54. Mezi ženami zvítězila Pavla Havlíková (KC KOOPERATIVA SG JABLONEC N.NISOU), Pavlína Maráčková (SK JIŘÍ TEAM) dojela na 12.místě a Soňa Jurková (TJ BANÍK OSTRAVA), která přetrhla řetěz, na 17. místě.V závodě juniorek ukázala svou převahu úřadující mistryně světa ukrajinka Alla Boyko, Iveta Janíková (TJ TŽ TŘINEC) dojela na 9 .místě. Mezi kadety byl nejrychlejší tradičně :-D Tomáš Paprstka ( Scott Scania team Kolín), na 15.místě dojel Josef Černý (TJ Slezan F-M), na 39.místě Adam Kožušník (Maxbike Orlová) a na 40.místě Dominik Rezek (Bike 2000).

Další kategorie, která přišla na řadu ve 13:30 hod, byli junioři v počtu 80. Nejrychlejším z nich byl Jakub Magnusek (ČESKÁ SPOŘITELNA MTB). Ze severomoraváků na 19. místě dojel Břetislav Rohel (SUNDANCE TJ OPAVA), na 21. místě pak Martin Janík (TJ TŽ TŘINEC), na 31.místě Viktor Černý (SUNDANCE TJ OPAVA) a na 56. místě David Kovářík (TJ BANÍK OSTRAVA OKD).

Hlavní kategorie dne ELITE odstartovali v 15:15 hodin.v počtu 63 závodníků. Nakonec zvítězil Jaroslav Kulhavý (MICHELIN SPECIALIZED MTB TEAM). Na 18. místě dojel Nikola Ivanov (TJ BANÍK OSTRAVA OKD) a na 44. místě Ivo Plevák (MAX CURSOR).