01. 05. 2008 - 1. Valašský pohár mládeže, Zašová,motokrosový areál
- Propozice
- Výsledky
- Foto
- Reportáž
První květnový den již několikátý rok začíná Valašský pohár. Letos se jede 9. ročník a skládá se z 6 jednotlivých závodů. Místem pro 1. závod byla určena obec Zašová, kde pořádající EDIE TEAM VSETÍN vytyčil trať z části na zdejší motokrosové trati. Počasí se tvářilo všelijak, nic moc teplo nebylo, ale nakonec se to obešlo bez deště. Přijela v poměrně velkém počtu i konkurence ze Slovenska.

V 10:15 hod. odstartovala první kategorie, a to přípravka 1 chlapci, které čekal malý okruh v počtu 2 kol. Nejrychlejší z chlapců byl Lukáš Vrabec, za ním dojel Pavel Jaroň a jako třetí se umístil Vít Kejhar (AL Rožnov ). Poté se na trať vydala nejmenší děvčata, která zdolávala také 2 malé okruhy. Zvítězila Sabina Popiolková ( Ostrava ), druhá dojela Zuzana Michaličková a pro třetí místo si dojela Patricia Kmotorková ( TJ SOKOL TOPOL'ČANY ).

Na malém okruhu ještě pak bojovali přípravka 2 chlapci a jako další závod přípravka 2 děvčata, všechny čekaly 4 malé okruhy. Mezi chlapci dojel na 1.místě Vojtěch Borák ( BTR ), stříbro si domů odvezl Tomáš Malík (ZAŠOVÁ) a třetí dojel Radim Cáb ( ROŽNOV ). Z děvčat byla nejrychlejší Eva Čecháková ( Nový Hrozenkov ), druhé místo si vybojovala Michaela Mikesková ( AL ROŽNOV p.R.) a na třetím místě dorazila do cíle Monika Kučerová (VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ ).

Kategorie předžáci / předžačky , mladší žáci / mladší žačky bojovaly na středním okruhu. Nejprve odstartovali předžáci a chvilku po nich ve vlně předžačky. Z chlapců projel nejdříve cílem Matůš Štoček ( SNOW PARADAIS VELKÁ RAČA), druhý mezi chlapci skončil Filip Musil ( EDIE TEAM ) a pro bronz si dnes dojel Juraj Michalička ( CYS ŽILINA ). Mezi děvčaty na 1.místě dojela Petra Kozelská (BIKE 2000 ), stříbrná přijela Marie Prejdová (SK JIŘÍ TEAM ) a na třetím místě přijela Aneta Slánská (OREL V.K. ).

Poté se na střední okruh vydali mladší žáci a minutu po nich mladší žákyně. Nejrychlejší z chlapců byl Matěj Průdek (BIKE 2000), před Luďkem Helisem (SVČ Šipka Kroměříž) a Adamem Hořanským (Vsetín). Mezi děvčaty zvítězila Kateřina Samiecová (TJ TŽ Třinec), na 2. místě pak dojela Barbora Průdková (BIKE 2000) a na 3. místě Lenka Krzyžanková (TJ TŽ Třinec).

A tedĄ už se na řadu dostal velký okruh, který obsahoval poměrně náročné technické pasáže. Na start se postavili nejdříve starší žáci ( 6 kol ) a ve vlně za nimi odstartovaly starší žákyně ( 5 kol ). Všichni bojovali jako draci. Táhlé stoupání rozhodovalo o pořadí, a to prakticky ve všech kategoriích. Technické single tracky, které následovaly, zase prověřily techniku závodníků a závodnic. Mezi staršími žáky dojel na 1.místě David Obdržálek (Cyklo MXM Hulín) před Martinem Fuskem (Edie team) a Erikem Baškou (CK MTB Dohňany). Ze starších žákyň byla nejrychlejší Barbora Machulková (Edie team), na 2. místě dojela Aneta Rezková (BIKE 2000) a na 3. místě Monika Sedláčková (SKC Prostějov).

Teď přišel na řadu početnější start, a sice nejdříve junioři, následovali ve vlně kadeti a minutu za nimi odstartovaly ženy, juniorky a kadetky. Tady mezi juniory zvítězil Robert Solanský (Hokor Rožnov), před Milanem Svobodou (Scott Scania team) a Martinem Janíkem (TJ TŽ Třinec). Z kadetů byl nejrychlejší tradičně : ) Tomáš Paprstka (SCOTT SCANIA TEAM KOLÍN ), na 2. místě se umístil Milan Damek (Sportful.cenytisku.cz) a na 3. místě pak Petr Holzner (Elem KCK Zlín). Smůla postihla slovenského závodníka Pepíka Bebčáka, který díky techniké závadě musel ukončit závod již v prvním kole a se zdravotními problémy, které ho odsunuly od stupně vítězů, se potýkal další ze slovenských závodníků Dan Hula ( TJ SOKOL TOPOL'ČANY ).

Ve společné kategorii kadetky + juniorky zvítězila Eva Svačinová (Cyklo Bulis) před Denisou Stodůlkovou (Alve MTB Team) a Ivetou Janíkovou (TJ TŽ Třinec).

V ženách kralovala Lucie Veselá (TJ Favorit Brno) před Lucií Javorovou (CT Hvozdná).

Poslední kategorie, které se vydaly na svůj závod, byly Muži I, následováni ve vlně Muži II. Mezi Muži I s úsměvem na rtu a se "Saganovsky" :D zdviženým předním kolem projel cílem jako první Martin Haman (BTR) před Tomášem Najsrem (BIKE ONE) a Milanem Zvonkem (ELEM KCK Zlín). Mezi Muži II byl nejrychlejší Martin Holiš (Valašské Meziříčí), na 2. místě pak Pavel Pastmek (SK Skivelo Neslyšících) a na 3. místě Pavel Červenka (DT Swiss Bike Team).