17. 05. 2008 - 2. Valašský pohár mládeže, Jablůnka, ZŠ
- Propozice
- Výsledky
- Foto
- Reportáž
17.května 2008 pokračoval 2.závodem Valašský pohár. Tentokrát se jelo v Jablůnce. Oproti minulým ročníkům doznala trať drobných změn. Nejzajímavější změnou byl dlouhý výjezd po schodech. Někteří závodníci schody vyjížděli, pro některé bylo rychlejší je vyběhnout. Každý se musel rozhodnout podle svých sil a schopností. Tento velký okruh měřil sice ,,jen,, 1900m, ale vzhledem k velkému převýšení se počet okruhů nedal přepočítávat na kilometry. Velký okruh byl určen pro kategorie od starších žáků a starších žaček až po nejstarší. Nejmladší kategorie - přípravka 1 a přípravka 2 měly okruh veden kolem místní základní školy, ale i Ti nejmenší si museli vyšlápnout pěkný kopec. Střední okruh pak jely kategorie předžáci, předžačky, mladší žáci a mladší žačky. Ten byl z části shodný s velkým okruhem, ale byly zde vynechány některé prudké výjezdy a technické pasáže a taky již zmiňovaný výjezd po schodech. Počasí tento den nezklamalo a už od rána se na všechny usmívalo sluníčko a než závod skončil, bylo vidět podle snědých tváří, že sluníčko i opalovalo.

V 10:15 byl odstartován závod nejmenších chlapců (přípravka 1), po nich přišla na řadu děvčata.Nejrychlejší z chlapců byl Jiří Anděl (EDIE TEAM),na 2. místě dojel Vít Kejhar (AL ROŽNOV), na 3. místě Lukáš Vrabec.Mezi děvčaty zvítězila Sabina Popiolková (OSTRAVA) před Zuzanou Michaličkovou a Patricií Kmotorkovou (TJ SOKOL TOPOźČANY). O něco více okruhů kolem školy pak jeli chlapci z přípravky 2 a také děvčata.Mezi chlapci zvítězil Michael Vavřík (POLIČNÁ) před Štefanem Michaličkou (ŽILINA) a Tomášem Malíkem (ZAŠOVÁ). U děvčat zvítězila Eva Čecháková (NOVÝ HROZENKOV), na 2. místě dojela Michaela Mikesková (AL ROŽNOV), na 3. místě Monika Kučerová (VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ). Pak se začalo závodit na středním okruhu. Na trať na 2 okruhy se nejprve vydali předžáci, následováni ve vlně předžačkami.Mezi chlapci byl nejrychlejší Juraj Michalička (CYS ŽILINA) před Michaelem Zeťákem a Filipem Musilem (oba EDIE TEAM). Mezi děvčaty zvítězila Petra Kozelská (BIKE 2000), před Marií Prejdovou (SK Jiří team) a Lucií Turpišovou (EDIE TEAM). Na 3 středních okruzích si pak ještě zazávodili mladší žáci, ve vlně za nimi pak mladší žákyně. V chlapecké kategorii byl nejlepší Matěj Průdek (BIKE 2000), za ním dojel Václav Prejda (SK JIŘÍ TEAM) a bronz vybojoval Adam Hořanský (VSETÍN). Z děvčat byla nejrychlejší Barbora Průdková před Nikolou Bajgerovou (obě BIKE 2000) a Lenkou Krzyžánkovou (TJ TŽ Třinec). Starší žáci a starší žákyně závodili již na velkém okruhu. Mezi chlapci zvítězil Martin Fusek (Edie team) před Davidem Obdržálkem (Cyklo MXM Hulín) a Erikem Baškou (CK MTB Dohňany). Mezi děvčaty zvítězila Barbora Machulková (Edie team Vsetín),na 2. místě se umístila Aneta Rezková (BIKE 2000), na 3. místě pak Zuzana Holznerová (Elem KCK Zlín).

Nakonec se na start postavily všechny zbývající kategorie a ve vlnách se vydaly na trať. Mezi kadety byl nejrychlejší Daniel Hula (TJ Sokol Topoĺčany) před Milanem Damkem (Cenytisku.cz) a Petrem Holznerem (Elem KCK Zlín). Ve společné kategorii kadetky, juniorky zvítězila Eva Svačinová (4Ever Cyklobulis) před Kristýnou Ochmanovou (SK Jiří team) a Renatou Burdovou (VC PEK TK KOLÍN).Kategorii juniorů vyhrál Milan Svoboda (SCOTT SCANIA TEAM KOLÍN) před Martinem Janíkem (TJ TŽ TŘINEC) a Karolem Baďurou (CK MTB DOHŇANY). V kategorii muži 1 ukázal svou formu Michal Rodryč (TJ BANÍK OSTRAVA), na 2.místě se umístil Karel Videcký (MAX CURSOR) a třetí dorazil Tomáš Frýdl (MAX RIDER). Mezi muži 2 zvítězil Pavel Červenka (DT SWISS BIKE TEAM) před Reném Slánským (OREL V.K.) a Oldříchem Valouchem (HOVĚZÍ).