28. 06. 2008 - 3.MTB Merida-Delikomat cup, Protivanov
- Propozice
- Foto
- Reportáž
V sobotu 28.6. se konal již 3.závod Poháru Drahanské vrhoviny MERIDA-DELIKOMAT-GRENA CUP 2008. Pořádající obcí se stal Protivanov a závod se jel jako Velká cena Protivanova. Pořadatelé přichystali 3 různě dlouhé okruhy se startem a cílem v areálu místního fotbalového hřiště. Malé okruhy měly délku 300 a 600 metrů a byly postaveny pro ty nejmenší závodníky. Střední okruh byl dlouhý 1700 m a velký okruh 2500 m. Na velkém okruhu na závodníky čekal prudký výjezd se sjezdem navíc. Trať byla suchá a rychlá s velkým množstvím prachu, vedla po šotolině, terénem i po asfaltu. Závod měl vždy dvě hodnocení. Hodnocení všech závodníků a zvlášť hodnocení závodníků pořádajících obcí.

V 9.30 hod. bylo odstartováno. Na nejmenším okruhu zvítězila mezi děvčaty v kategorii do 6 let Dokoupilová Kristýna (Moravec Sokol Benešov) před Kolářovou Kristýnou (Kořenec), jako třetí se umístila Obořilová Tereza (Brno) Mezi chlapci zvítězil na dvou nejmenších okruzích Tlamka Tomáš (Okrouhlá), na 2.místě dojel Kovář Michal (Protivanov) a o 7 sekund později dorazil do cíle Vašíček Martin (Protivanov).

V 10 hodin odstartovaly žákyně ve věku 7 až 9 let, které závodily na 600 metrů dlouhém okruhu. Zvítězila Lošťáková Kristýna (Suchý) před Krupovou Lucií (Velociped Walkers) a na třetím místě dojela Králiková Romana (Protivanov). Chlapci (7 až 9 let) jeli stejně velký okruh, ale okruhy měli dva. Nejrychlejší z nich byl Dvořáček Vojtěch (Protivanov), 2.místo obsadil Šmída Jan (Protivanov) a na 3.místě dojel Geršl Radek (Kořenec). Následovala pauza v závodění, aby mohly být vyhlášeny již odjeté kategorie. Všechny děti dostali diplom a první tři v každé kategorii medaili a věcné ceny.

V 10.45 hod. se na trať vydaly mladší žákyně (10-12 let), které měly před sebou 2 okruhy (jeden okruh po 1700m). V této kategorii zvítězila Tlamková Anna (Okrouhlá) před Krzyžankovou Lenkou (TJ TŽ Třinec) a Šafářovou Adélou (Moravec Sokol Benešov). Mezi chlapci,kteří jeli 3 okruhy zvítězil Helis Luděk (ŠTROF TEAM Kroměříž) se čtyřsekundovým náskokem před druhým Dvořáčkem Adamem (Protivanov), 3.místo obsadil Mayer Daniel (Lawý).

Všechny další kategorie již závodily na velkém okruhu. Starší žákyně (13-15 let) startovaly v 11.45 hod. a rozdaly si to na dvou velkých okruzích.Tady zvítězila Hlubinková Nikola (Moravec Sokol Benešov) před Rezkovou Anetou (BIKE 2000) a na 3.místě dojela Parolková Markéta (Moravec Sokol Benešov). Starší žáci startovali ve 12.15 a jeli 3 okruhy. Zvítězil Kovář Radim (Moravec Sokol Benešov) s 26 sekundovým náskokem před Doležalem Milanem (TJ Favorit Brno), 3.místo obsadil Job Robin (TJ Favorit Brno). Po dojezdu těchto kategorií následovalo vyhlášení vítězů.

Ve 13.00 hod. pokračovaly závody startem kategorií junioři (16-18 let), juniorky (16-18 let), muži (19-35 let), ženy, veteráni nad 50 let a veteráni nad 35 let, všichni s odstupem minutu mezi jednotlivými kategoriemi. mezi juniorkami byla nejrychlejší Renata Burdová (Sokol Blansko) před Evou Zemánkovou a Františkou Vičarovou (obě Moravec Sokol Benešov). V kategorii junioři zvítězil Michal Vyroubal před Radkem Barákem a ondřejem Schmachtelem (všichni tři Moravec Sokol Benešov). Mezi ženami ukázala svou převahu Soňa Jurková (TJ Baník Ostrava) před Veronikou Strašilovou (Pell´s team) a Annou Krejčovou (Tišnov Bikers). V kategorii muži 19-35 let byl nejrychlejší Ivo Plevák (Max Cursor) před Jiřím Pechem (Žďár nad Sázavou) a Markem Vidlákem (Pell´s team). V kategorii masters 36-49 let se stal vítězem Libor Marek (Cyklosprt Česká u Brna), na 2. místě dojel Jaroslav Matoušek (Tišnov Bikers) a na 3. místě pak Sándor Pocsai (CK ANO ČERTI KUNČINA). V kategorii masters 50 let a více zvítězil Jiří Rašovský (Kuřim) před Lubomírem Vidlákem (Pell´s team) a Jiřím Zemánkem (Moravská Třebová).