- Propozice
- Výsledky
- Foto
- Reportáž
V sobotu 26. července pokračoval již 5. závodem seriál závodů horských kol Merida -- Delikomat -- Grena cup 2008. Tentokrát závod pod názvem Velká cena Žďárné pořádala obec Žďárná. Start a cíl byl na místě zvaném \'\'Výletiště v třešňovém sadě\'\', kde je přírodní kulturní amfiteátr obce. Pořadatelé vytyčili 3 druhy okruhů. Pro nejmenší to byl okruh o délce 500 metrů, střední okruh měřil 900 metrů a velký okruh měl 3500 metrů. Co se týče počasí, odjížděli jsme na závod s obavami, protože skoro celý týden v Ostravě pršelo. Ale na Drahanech na tom byli lépe, trať byla poměrně suchá. Už od rána se ukazovalo sluníčko a bylo teplo. Všechny tři okruhy vedly lesním terénem po lesních cestách a pěšinách s množstvím kořenů. Součástí velkého okruhu byl dlouhý táhlý kopec, který závodníkům ubíral nejvíce sil. V 9.30 hod. bylo odstartováno. Na trať se vydaly ty nejmenší dívky do 6 let a rozdaly si to na jednom malém okruhu. Nejrychlejší byla Kristýna Kolářová (Kořenec) před Terezou Obořilovou (Brno) a Kristýnou Dokoupilovou (Moravec Sokol Benešov). Pak odstartovali stejně staří chlapci a ti závodili taky na jednom malém okruhu. Jako první do cíle dojel Tomáš Tlamka, na 2. místě pak Lukáš Ošlejšek (oba Okrouhlá) a na 3. místě Richard Stloukal (ACT Tiro Blansko). V 10.00 hod. se na trať vydaly žákyně od 7 do 9 let. Mezi nimi byla nejrychlejší Kristýna Lošťáková (Suchý) před Lucií Krupovou (Velociped Walkers) a Adélou Trnkovou (Žďárná). Potom závodili žáci od 7 do 9 let, kde zvítězil Vojtěch Dvořáček (Protivanov) před Janem Fojtem (Bořitov) a Janem Šmídou (Protivanov). Přestávka mezi závody byla vyplněna vyhlášením dosud odjetých kategorií, kdy všichni obdrželi diplom a první tři v každé kategorii medaile a věcné ceny. Pak se zase pokračovalo v závodění a byly to nejdříve mladší žákyně 10 -- 12 let , které se vydaly na střední okruh. Po dvou okruzích dorazila jako první do cíle Nikol Stočková (BIKE 2000), na 2. místě dojela Lenka Krzyžanková (TJ TŽ Třinec) a na 3. místě Marie Lipoldová (Velenov). Mladší žáci 10 -- 12 let si to spolu rozdali na třech středních okruzích. Vítězem se stal Luděk Helis (Štrof team Kroměříž) před Adamem Dvořáčkem (Protivanov) a Dominikem Prudkem (Lysice). A pak už se závodilo na velkém okruhu. Nejdříve starší žákyně 13 -- 15 let, ty musely zdolat jeden velký okruh. Zvítězila Nikola Hlubinková (Moravec Czech MTB team) před Barborou Machulkovou (SK Edie team Vsetín) a Anetou Rezkovou (BIKE 2000). Mezi staršími žáky pak v závodě na dva střední okruhy zvítězil Radim Kovář (Moravec Czech MTB team) před Jakubem Hrabalem (Štrof team Kroměříž) a Jiřím Ošťádalem (Favorit Brno). A opět následovala pauza, kdy se rozdělovaly ceny pro další odjeté kategorie. I tady všichni závodníci dostali diplomy a první tři v každé kategorii medaile a věcné ceny. Ve 13.30 se na trať postupně ve vlnách vydaly všechny zbylé kategorie. V kategorii junioři 16 -- 18 let zvítězil Adam Kašing (BIKE 2000) před Radkem Barákem (Moravec Czech MTB team) a Michalem Kozlem (Favorit Brno). Mezi juniorkami 16 - 18 let byla nejrychlejší Eva Zemánková (Moravec Sokol Benešov) před Renatou Burdovou (Sokol Blansko) a Františkou Vičarovou (Moravec Sokol Benešov). V mužích 19 -- 35 let kraloval Zdeněk Mlynář, na 2. místě dojel Ivo Plevák (oba Max Cursor) a na 3. místě pak Jaroslav Rygl (Pell\'s team). Mezi muži 35 -- 49 let proťal jako první cílovou pásku Martin Šíma (Max Cursor), za ním dojel Libor Marek (Cyklosport Česká u Brna) a na 3. místě se umístil Jaroslav Matoušek (Tišnov Bikers). V kategorii masters 50 let a více zvítězil Jiří Zemánek (Moravská Třebová). V ženách ukázala svou převahu Šárka Chmurová (Max Cursor) před Lucií Veselou (Favorit Brno) a Lenkou Ochmanovou (Max Cursor).